Malí futbalisti z Mlynskej druhí v krajskom McDonald´s Cup

20.05.2013 13:08

3. mája odohrali futbalisti 1. stupňov základných škôl krajské kolo jubilejného 15. ročníka McDonald´s v minifutbale žiakov a žiačok. Do turnaja sa prihlásili futbalové tímy až z 970 škôl z celého Slovenska. Patrónom majstrovstiev je reprezentant Marek Hamšík.
McDonald´s Cup vyhlasuje Ministerstvo školstva, spoločne so Slovenským futbalovým zväzom a spoločnosťou McDonald´s, ktorá je generálnym partnerom turnaja.
Prešovské krajské kolo sa konalo na ihrisku ZŠ Šrobárová v Prešove. Krajské športové centrum v spolupráci so Základnou školou Šrobárová a za výdajne pomoci prešovskej reštaurácie McDonald´s pripravili malým hráčom skvelý deň, ktorý nepokazil ani krátky ranný dážď. Slávnostné otvorenie turnaja spríjemnili svojím vystúpením deväťročné mažoretky zo skupiny Štvorlístky.
Turnaj otvoril slávnostným výkopom Ronald McDonald a počas celého dňa si svoje sily zmeralo jedenásť futbalových tímov, víťazov regionálnych kôl. V Prešovskom kraji sa do turnaja zapojilo 129 škôl. Do krajského kola postúpili futbalové tímy zo základných škôl: ZŠ Bernolákov Vranov n/Topľou, ZŠ Komenského Lipany, ZŠ Mlynská Stropkov, ZŠ Komenského Svidník, ZŠ Nižná brána Kežmarok, ZŠ Študentská Snina, ZŠ Gašpara Haina Levoča, ZŠ Wolkerova Bardejov, ZŠ s MŠ Letná Poprad, ZŠ s MŠ Jakubany, CZŠ s MŠ Belá n/C., ZŠ Prostejovská Prešov
Víťazstvo si napokon vybojovalo družstvo ZŠ Prostějovská z Prešova. Druhé miesto obsadili hráči zo ZŠ Mlynská Stropkov. Na treťom mieste skončili futbalisti zo ZŠ a MŠ na Letnej ulici v Poprade.
Titul najlepšieho hráča získal Adam Kuchár z víťaznej základnej školy. Najlepším brankárom prešovského krajského kola McDonald´s Cupu bol Eliáš Šujeta zo ZŠ Mlynská v Stropkove. Za našu školu nastúpili: F. Baláž, M. Bučko, Š. Dovičák, Š. Durkoš, Š. Fečko, L. Ivančo, B. Jobko, Ľ. Kmiť, A. Marčišin, E. Šujeta. Tréneri M. Bochnovič a R. Guman.
Ceny víťazným tímom odovzdali organizátori krajského kola spolu so zástupcami spoločnosti McDonald´s. Zlatí, strieborní a bronzoví víťazi dostali poháre, medaile a diplomy od generálneho partnera majstrovstiev spoločnosti McDonald´s. Potešili ich aj kompetné sady futbalových dresov od Adidas a potešenie od spoločnosti Perfetti van Melle.
Víťazi jednotlivých ôsmich krajských kôl sa stretnú vo veľkom finále v dňoch 27. – 28. mája 2013 na futbalovom štadióne FC Nitra.