Stropkov – Sabinov 3:2 (0:1)

24.08.2014 16:00

V úvodných dvoch domácich zápasoch sa Stropkovčanom darilo po hernej aj výsledkovej stránke a v nastúpenom trende chceli pokračovať aj proti mužstvu, ktoré v tejto sezóne ešte nevyhralo. Prvú šancu si domáci vypracovali v 9. minúte, keď po centri Bilasa kapitán Pavlík hlavou tesne minul. Naopak hostia svoju prvú príležitosť hneď pretavili do gólu. Po nevinne vyzerajúcej situácii a narážačke pred šestnástkou sa k strele dostal P. Kolpák a otvoril skóre. Od tohto momentu zverenci Jozefa Lehockého poriadne pridali, no stále bez vytúženého efektu. Vyrovnať sa na trikrát nepodarilo Vargovi a ani Bilasove strely neprekonali pozorného Hubu. Trest za nemohúcnosť v koncovke prišiel v 51. minúte, keď Sabinovčan P. Kolpák spoza šestnástky prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a bolo 0:2. Domácich však ani tento moment nepoložil na lopatky a neúnavne dobíjali hosťujúcu bránu. V rozmedzí 65. až 83. minúty Stropkovčania dokonale otočili skóre a strhli víťazstvo na svoju stranu. Prvý gól v sezóne strelil z priameho kopu aktívny Bilas, po centri Veselého sa presadil striedajúci Polaščík a obrat zavŕšil sedem minút pred koncom strelou k žrdi Poľák. Emotívny zápas v závere hostia psychicky nezvládli, čo vyústilo do dvoch červených kariet. Počas celého zápasu rozhodca kartami nešetril a dokopy ich rozdal trinásť. V nadstavenom čase mohol čerešničku na víťaznú tortu pridať Vachaľ, no Pundžákovu prihrávku pred odkrytú bránu nedokázal usmerniť do siete. Radosť z víťazstva to však domácim nepokazilo a po kolektívnom výkone si mohli vychutnať standing ovation zaplnenej tribúny.
ŽK: Dolutovský, Jurč, Veselý, Polaščík – Dedina, Cárik, Rokošný, P. Kolpák, Vranko, Lapoš, Futej
ČK: Ľ. Kolpák, Vranko (po druhej ŽK)
Zostava: Varchol – Dolutovský (88. Burcák), Pavlík, Jurč, Bochin, Vachaľ, Veselý, Bilas, Demčo (46. Polaščík), Poľák, Varga (68. Pundžák).