Vysoké Tatry – Stropkov 3:2 (1:1)

31.08.2014 16:00

V posledných troch zápasoch sa Stropkovčanom proti tomuto súperovi darilo a zaznamenali tri víťazstvá. Lepším mužstvom boli aj v tomto zápase, no nepremenenými šancami sa pripravili o zisk troch bodov. V 3. minúte prekonal domáceho brankára lobom Bilas, avšak pre útočný faul rozhodca gól neuznal. Hostia si to vynahradili o pár minút neskôr, keď aktívny Bilas vysunul rýchlonohého Vachaľa a ten krížnou strelou otvoril skóre. Stropkovský krídelník tak opäť potvrdil, že sa mu proti Vysokým Tatrám mimoriadne darí, pretože skóroval už vo štvrtom zápase v rade. Radosť z vedenia však netrvala dlho a už po siedmich minútach bolo vyrovnané. Na centrovanú loptu z rohového kopu si nabehol nikým nekrytý Compeľ a hlavou prekonal Varchola. Nakloniť misky váh na svoju stranu mohli do konca polčasu Poľák a následne Bilas, ale ani jeden z nich v koncovke nepochodil. Prvú penaltu v sezóne mohli Stropkovčania zahrávať po faule na prenikajúceho Polaščíka, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 56. minúte predsa len prišiel na rad pokutový kop, avšak v prospech Vysokých Tatier. Po nastrelenej ruke Jurča a bezpečne premenenej penalte sa domáci ujali vedenia. Ani hostia však s odpoveďou nenechali na seba dlho čakať a v 70. minúte bolo opäť vyrovnané. Po rohu Bilasa a zakončení kapitána Pavlíka svietil na ukazovateli stav 2:2. O zisku troch bodov pre svoje mužstvo mohol desať minút pred koncom rozhodnúť Varga, jeho delovka z hranice šestnástky však tesne minula domácu bránu. Rozuzlenie zaujímavého zápasu v horskom prostredí priniesla 89. minúta. Keď už všetko nasvedčovalo remízovému rezultátu, domáci strhli víťazstvo na svoju stranu. Po krídelnej akcii a nastrelenej lopte do šestnástky si Stropkovčania nešťastne zrazili loptu do vlastnej siete, a prišli tak o zisk prvého bodu zo súperovho ihriska. Pochvalu za predvedený výkon si však zaslúžia nielen hráči, ale aj fanúšikovia, ktorí za svojím mužstvom vycestovali aj do ďalekých Tatier.
ŽK: Bilas, Polaščík, Jurč
Zostava: Varchol – Dolutovský (90. Burcák), Pavlík, Veselý, Bochin, Vachaľ, Jurč, Bilas, Poľák, Polaščík (75. Demčo), Varga.