Stropkov – Vyšné Opátske 2:1 (1:0)

01.08.2014 17:30

Po problémoch so začiatkom letnej prípravy, ktoré sa týkali najmä finančných a personálnych záležitostí v klube, sa situácia stabilizovala a po viacerých rokoch sa do Stropkova vrátila tretia liga. Aj napriek tomu, že domáci hráči neabsolvovali kompletnú letnú prípravu, na ich hre to nebolo poznať. Nebyť brejkovej situácie zaváňajúcej ofsajdom sa hostia nevedeli výraznejšie presadiť a tempo hry diktovali Stropkovčania. Dirigentskej taktovky sa ujal navrátilec Bilas, ktorý spolu so spoluhráčmi bavil divákov kombinačnou hrou. Do prvej vážnejšej šance sa v 10. minúte dostal po dlhom pase za obranu Pundžák, no jeho lob skončil nad bránou súpera. V 19. minúte však už rozjasal zaplnenú tribúnu Polaščík, ktorý svojím volejom po centri Bilasa nedal brankárovi šancu- 1:0. Pár minút pred koncom polčasu znela štadiónom oslavná gólová zvučka po druhýkrát. Po ďalšej prihrávke Bilasa sa medzi dvoma obrancami presadil Pundžák a ďalším nechytateľným volejom zvýšil náskok svojho tímu. Po prestávke sa v ofenzíve osmelili aj hostia a v 59. minúte znížili. 15– gólový strelec z minulej sezóny Bandžuch unikol domácej obrane a strelou po zemi vrátil Vyšné Opátske do hry o body. O minútu neskôr boli diváci svedkami príchodu ďalšieho staronového hráča Frederika Vargu, ktorý sa po operácii kolena vrátil do materského klubu z druholigovej Moldavy. Do najväčšej príležitosti Stropkova sa v druhom polčase dostal Demčo, no z rohu päťky poslal loptu vysoko nad. Zverencom Jozefa Lehockého to však nemuselo príliš mrzieť, pretože umnou hrou a pozornou defenzívou kontrolovali výsledok. Aj napriek ubúdajúcim silám sa im to nakoniec podarilo a zopakovali výsledok z minuloročného jarmoku, kedy taktiež zdolali Vyšné Opátske 2:1.
Žk: Bilas, Pundžák, Demčo, Staško- Kudlata, Angelovič
Zostava: Varchol- F. Dolutovský, Staško, Pavlík, Bochin- Poľák, Jurč, Bilas, Demčo (68. Veselý), Polaščík (90. Čabala)- Pundžák (60. Varga)