Stropkov – Michalovce B 6:2 (2:0)

26.10.2014 14:00

Aj napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke patrí michalovská rezerva medzi nepríjemných súperov, o to viac, keď sa ich v zostave predstaví takmer polovica hráčov z A-mužstva. Stropkovčanov však predzápasové špekulácie nezaujímali a v „retro“ dresoch sa do svojho protivníka pustili hneď od začiatku. V 5. minúte skúšal šťastie prudkou strelou k žrdi Polaščík, ktorú brankár hostí s námahou vytlačil na roh. Už o minútu neskôr sa do najväčšej šance hostí v prvom polčase dostal obávaný kanonier Hector Tubonemi, jeho snahu však zmaril pohotovým zákrokom Hažer. Od tohto momentu sa hralo prevažne na jednu bránu a domáci v ofenzíve doslova koncertovali. Po viacerých nevyužitých príležitostiach Pundžáka, Poľáka a Polaščíka sa Stropkovčania dočkali v 32. minúte. Po centri Vachaľa sa k presnému zakončeniu hlavou dostal vysoký Varga a konečne tak otvoril svoj strelecký účet v tejto sezóne. Tesne pred koncom polčasu sa do streleckej listiny zapísal aj jeho kolega zo stredu zálohy Demčo, ktorý zužitkoval center Polaščíka z pravej strany. V druhej časti hry domáci pokračovali v útočnej snahe a dokopy nasúkali svojmu súperovi poltucet gólov. V 62. minúte pridal svoj druhý gól krásnym volejom Varga, o pár minút po ňom strelou k žrdi zvýšil na rozdiel štyroch gólov aktívny Demčo. Hostia skorigovali technickou strelou Kissa, no ich radosť trvala príliš krátko. Ďalší úder im v 78. minúte uštedril Vachaľ, ktorý doklepol Pundžákovu vyrazenú strelu. O niekoľko sekúnd skompletizoval svoj hetrik Varga, keď dokázal usmerniť do brány Pundžákov center na zadnú tyč. Bodku za stretnutím dal v 88. minúte bývalý najlepší strelec druhej ligy v drese Podbrezovej Tubonemi a hlavou upravil konečný stav na tenisových 6:2. Aj napriek neprítomnosti svojho trénera si tak Stropkovčania udržali domácu neporaziteľnosť v ôsmom zápase v rade, pričom takúto úspešnú sériu nepamätá ani najskúsenejší harcovník domácich Marián Veselý.
Zostava: Hažer – Dolutovský, Veselý, Pavlík, Bochin, Vachaľ (82. Čabala), Poľák, Demčo, Varga (85. Burcák), Polaščík (72. Petrišin), Pundžák.