Oliver Špilár

Ahoj Oliver. Najprv sa ťa opýtam na tvoje začiatky. Ako si spomínaš na pôsobenie v MŠK Stropkov?
 Moje začiatky v Stropkove boli ako každého iného čo tam začínal so svojou futbalovou kariérou prešiel som tam všetkými mládežníckymi  kategóriami od prípravky až po starší dorast a nakoniec som ako dorastenec odohral páru zápasov aj za "A"mužstvo. Dokonca som sa dostal zo Stropkova aj do juniorských reprezentačných kategórií SR. Stropkov ostane v mojom srdci naveky ako klub, kde som sa naučil hrať futbal no učím sa ho ešte stále. Najradšej by som hral za Stropkov aj teraz 1. Ligu doma pred plnou tribúnou proti Slovanu Bratislava, samozrejme, že by sme to vyhrali :D No futbaloví život je všelijaký možno niekedy v budúcnosti.
 
Po odchode zo Stropkova si zamieril do Michaloviec neskôr to bol Bohemians 1905, SFM Senec, Petržalka. No zakotvil si vo Zvolene, kde si na hosťovaní z Prahy. Prečo si sa rozhodol práce pre Zvolen?
 Tak bolo hlavne kvôli trénerovi Antónovi Jánošovi, ktorého meno ma na Slovensku svoju váhu, možem sa od neho toho veľa priučiť a posunúť sa vyššie. Zvolen je prakticky mladý klub, ktorý je vytvorení fúziou s TJ Baník Ružiná a ma aj svoje vízie do budúcnosti čo je pre mňa tiež bonus. Dokonca do Bystrici je to kúsok, kde môžem pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu takže si myslím že Zvolen bola ta správna voľba. Možno časom uvidíme Zvolen aj v najvyššej lige ak pôjde všetko ako má.
 
Si spokojný s priestorom ktoré dostávaš na ihrisku?
 Odohral som skoro všetko čo sa dalo až asi na 3 zápasy, kde ma tréner posadil na lavičku, keď som prestal dávať góly. U nás útočníkoch to tak býva, nedávaš góly nehráš.
 
Strelecký sa ti darí, kde si najlepším strelcom mužstva. V priebehu sezóny si nastrieľal deväť gólov, spokojný?
 Spokojný budem keď ich dám najviac v lige :D ... Tak darí sa mi hlavne pre to lebo mam kolo seba spoluhráčov, ktorý mi to vedia dobre pripraviť a na ostatne som tam už ja aby to skončilo gólom ako by to mal vedieť každý útočník.
 
Ako sa ti zvykalo v novom prostredí a kolektíve?
 S týmto som nemal žiaden problém veľa chlapcov som už poznal a s ostatnými som sa rýchlo zblížil. Vo Zvolene sme super patria či na ihrisku alebo mimo ihriska a dobre je aj to, že medzi nami nemáme žiadneho "potkana".
 
Rôzne kluby, rôzni tréneri. Pod vedením ktorého si sa najviac naučil za ten krátky čas?
 Tak každý tréner je iný a od každého sa niečo priučím a snažím si brať pre seba to najlepšie či to bol Peráček, Petržela, Šturma, Duda, Jánoš, Medveď, Micheľ, Bochnovič, alebo súčasný tréner Stopkova "Gemza" Lehocký a mnoho ďalších trénerov či už na klubovej alebo reprezentačnej úrovni. Nebudem o nich písať, ktorý aký bol lebo to by som na to potreboval knihu a hlavne na Pána trénera Petrželu, ktorý trénoval slávny Zenit Petrohrad. A zdá sa mi, že bol jeden rok zaradený medzi desiatku najlepších trénerov v Európe.
 
Aké podmienky pre rozvoj futbalu máš vo Zvolene?
 Podmienky sú tu vytvorené adekvátne k súťaži či to je "umelka" Hlavne + vedľajšie sem tam na požičajú ihrisko aj okolité dediny takže sťažovať sa nemôžem. V najbližších dňoch by nám mali začať stavať nový štadión tak sa naňho vo Zvolene všetci tešíme nech už je čo najskôr.
 
Kto je tvoja taká najväčšia podpora? Kto ti pomáha keď sa ti nedarí streliť gól alebo nepredvádzaš také výkony aké by si si predstavoval?
 Určite je to otec, rodina a moje najbližšie okolie. Tak isto aj terajší spoluhráči mi v tom vedia dosť pomôcť.
 
Aké sú tvoje plány a sny do budúcna?
Moje plány do budúcna ? Dostať sa futbalom čo najvyššie, zarobiť čo najviac a ukončiť kariéru v Stropkovských farbách v čo najvyššej lige :D
 
Najoblúbenejší hráč – Thierry Henry, Ibrahimovič
Naj.klub – Arsenal London
Naj.štadión –  Wembley