Patrik Špak

(Inter Bratislava)
 


Ako si spomínaš na začiatky tvojho futbalového sna?
S futbalom som začínal v rodnom Stropkove. Prešiel som si prakticky všetkými mládežníckymi kategóriami od prípravky cez žiakov až po starší dorast. Po skončení gymnázia v Stropkove som jesennú časť odohral aj za A mužstvo. V každej vekovej kategórií som získal nejaké futbalové základy a skúsenosti, ktoré sa snažím stále rozvíjať.
 
Kde viedli tvoje kroky po odchode zo Stropkova?
Po prijatí na vysokú školu v Bratislave som začal trénovať v novovzniknutom Interi Bratislava, ktorý sa v roku 2009 rozpadol.
 
Rôzne kluby, rôzni tréneri. Pod vedením ktorého si sa najviac naučil?
Zatiaľ som hrával za 2 kluby a to MŠK Tesla Stropkov a súčasný klub Inter Bratislava. Prešiel som si pod vedením rôznych trénerov a nedá sa vysloviť jedno meno. Pri každom trénerovi som sa naučil niečo, čo ma posúvalo vyššie. Čiže moja vďaka patrí každému jednému z nich.
 
Ako prišiel tvoj prestup do klubu Inter Bratislava?
Ako som už vyššie spomínal po prijatí na vysokú školu v Bratislave som sa musel poobzerať po novom klube. Začal som trénovať v Interi, kde som veľmi rýchlo zapadol do kolektívu.
 
Opýtam sa priamo, si v mužstve spokojný?
Dá sa povedať, že Inter po rozpadnutí prakticky vstal z popola a začal fungovať od 5. ligy (6. najvyššia súťaž). Keď som začal pôsobiť v tomto klube Inter bol o ligu vyššie a za posledné tri sezóny, ktoré som v Interi sa nám podarilo dvakrát postúpiť. Momentálne sme v 3. najvyššej súťaži.Sme veľmi dobrý kolektív prevažne mladých hráčov. Ikonou družstva je bývalý reprezentant a hráč Tureckého Denizlispor a Konyaspor Roman Kratochvíl, ktorý je nám mladým hráčom veľkým vzorom a od ktorého sa máme čo učiť.Prioritou klubu je v nasledujúcej sezóne jednoznačný postup do 2.ligy.V Interi sú všetky mládežnícke kategórie od prípravky (U8) až po starší dorast (U19). Práve pri kategórií U12 pôsobím ako tréner.
 
Tvoj sen alebo očakávania?
Dokončiť školu, stabilne hrávať v klube a verím, že ak sa mi budú vyhýbať zranenia dotiahnem to čo najvyššie. 

 

Ďakujeme ti za rozhovor Patrik, nech sa ti darí vo futbale ale aj v osobnom živote.