Róbert Pich

Dátum narodenia 15. november 1988 (26 rokov)
Miesto narodenia SvidníkSlovensko
Výška 173 cm
Pozícia Krídelník
Klubové informácie
Súčasný klub Śląsk Wrocław
Číslo 27
Seniorské kluby1
Roky Kluby Zps (Gly)
2008 – 2009
2009 – 2010
2011 – 2014
2014 – súč.
ŽP Šport Podbrezová
FK Dukla Banská Bystrica
MŠK Žilina
Śląsk Wrocław
12 (7)
48 (10)
91 (29)
14 (1)

 Ahoj Róbert. Najprv sa ťa opýtame na tvoje začiatky.Ako spomínaš na pôsobenie v MŠK Stropkov?
Pich: V Stropkove som s futbalom začínal a strávil som tam celý mladežnícky vek,mam na neho veľmi pekné spomienky . Vytvorili sme super partiu a dokázali sme vybojovať prvú dorasteneckú ligu ,bol to pre nás veľký uspech a každý zápas v lige sme si užili.
 
Dá sa povedať,že sa tvoja kariéra naplno rozbehla až v Bystrici?
Pich: Povedal by som,že to bolo už v Podbrezovej ,kde sme mali dobré výsledky a vďaka tomu som sa dostal do Bystrice kde som bol viac sledovaný.
 
Ako si spomínate na pôsobenie v drese Slávie Praha? 
Pich: Bola to pre mňa veľká skúsenosť, pretože som sa dostal do veľkého klubu aj mesta. Naučil som sa veľa nových veci, videl som ako to funguje na profesionálnej úrovni. V Slávii som bol len jednu sezónu, ale ako hovorím, dalo mi to veľa a verím, že mi to pomôže v mojej kariére.
 
Prečo prišiel opätovný návrat so slovenskej ligy? 
Pich: V Slávii som nedostával veľa príležitostí a vedel som, že ak chcem napredovať, musím hrávať. Preto bolo pre mňa výhodnejšie odísť a keď sa mi naskytla možnosť prestúpiť do Podbrezovej, ktorá vtedy hrala o postup do Corgoň ligy, neváhal som. S odstupom času si myslím, že som sa rozhodol správne.
 
Čím Vás, ako hráča Podbrezovej, zlákala ponuka Dukly BB? 
 Spomeňte si na svoj debut v červeno- bielom drese… Môj prvý zápas som odohral vonku proti Spartaku Trnava. 
Pich: Uhrali sme remízu 0:0 a bolo veľmi pekné aj príjemné hrať pred takou diváckou kulisou, aká je v Trnave. Z môjho prvého zápasu som mal veľmi dobré pocity.
 
 Ani na prvý gól v mužstve spod Urpína sa asi nezabúda… 
Pich: Tak to určite nie, vyhrali sme doma nad Petržalkou 3:0 a ja som dal práve ten tretí gól. Určite si ho budem dlho pamätať, presne viem ako to bolo. Seye mi nahral tesne za polkou ihriska, odtiaľ som už išiel sám na brankára, podarila sa mi na neho kľučka, obišiel som ho a našťastie sa mi podarilo skórovať.
 
 Rôzne kluby, rôzni tréneri. Pod vedením ktorého ste sa najviac naučili? 
Pich: Prešiel som si viacerými trénermi a každý z nich ma naučil novým veciam ohľadom futbalu, dal mi niečo aj do života. Neviem vyzdvihnúť menovite jedného. To by ani nebolo to z mojej strany férové voči ostatným, pretože si vážim každého, ktorý ma trénoval.
 
Platili ste za premiérový presný zásah v poľskej lige aj čosi do pokladnice mužstva?
Pich: V Slasku to tak nefunguje. Aspoň zatiaľ odo mňa nikto nič nepýtal. Zrejme mi to prejde bez finančnej ujmy (smiech).
 
V Poľsku ste už pol roka. Ako by ste porovnali Ekstraklasu s najvyššou súťažou na Slovensku?
Pich: Hm, ťažko sa mi porovnáva. Aj na Slovensku je niekoľko kvalitných klubov, ktoré by v Poľsku hrali o najvyššie priečky. V kvalite súťaží veľký rozdiel nevidím. Prejavuje sa skôr v zázemí, sledovanosti ligy, podmienkach. Poliaci vybudovali nádherné, moderné štadióny. O futbal prejavujú oveľa väčší záujem, viac ho riešia aj v médiách. V tomto sú Poliaci ďaleko pred Slovákmi.
Bol pre vás prvý prestup do zahraničia náročný?
Pich: Vôbec nie. Zvykol som si veľmi rýchlo, chalani v šatni ma prijali veľmi dobre. Rozumieme si na ihrisku i mimo neho, čo je tiež veľmi dôležité. Zdá sa, že všetko je na správnej ceste. Mám pocit, že mužstvo mi verí a spolieha sa na to, že mu pomôžem.
Dohovoríte sa už po poľsky?
Pich: Nemôžem povedať, že mám poľštinu stopercentne zvládnutú, ale nemám problém s dorozumením sa. Jazyk pre mňa rozhodne nie je bariérou.
Koľko fanúšikov chodí na zápasy Slasku?
Pich: V priemere okolo pätnásťtisíc. Na posledné stretnutie ich prišlo o päťtisíc menej a už sa objavili hlasy o slabej návšteve. Keď hráme vážnejší zápas, príde do hľadiska aj viac ako dvadsaťisíc fanúšikov. Náš štadión má kapacitu cez štyridsaťtisíc divákov a domáci vravia, že ak by klub hral o popredné priečky, mohol by byť aj vypredaný.
Aké ciele má klub v novej sezóne?
Pich: Po polovici sezóny sa tabuľka poľskej ligy rozdeľuje na dve časti. Osem tímov hrá o titul, osem o udržanie v súťaži. Vlani sme sa zachraňovali, teraz by sme chceli patriť k lepšej polovici ligy. Tréner nás však upozorňuje, aby sme sa sústredili vždy len na najbližší zápas. Radi by sme si zahrali v budúcej sezóne v európskych pohároch.
 
Ďakujeme Robovi za rozhovor a prajeme mu veľa zdravia a veľa úspechov :)
 
 
Najoblúbenejší hráč – C.Ronaldo ,Robinho
Naj.klub – Real Madrid
Naj.štadión – Santiago Bernabeu