Tomáš Jenčo

(MFK Lokomotíva Zvolen)
 
 
Zachytal si Corgoň ligu, neskôr zostúpil do II. ligy, bojoval v nej o návrat medzi elitu, no napokon znova zostúpil. Ako na hojdačke. Tak sa v Petržalke darilo stropkovskému odchovancovi Tomášovi Jenčovi, ktorý si v posledných sezónach na ruku navliekal aj kapitánsku pásku. Neskôr pôsobil v Michalovciach. Kde pôsobí teraz a ako sa mu darí sa dozvieme v rozhovore práve teraz.

 

 

 
Ako si spomínaš na začiatky tvojho futbalového sna?
Celé moje detstvo bolo spojené s futbalovou loptou. Odkedy sa pamätám futbal bol vždy mojou vášňou a žijem ním stále. Moje začiatky sú späté so stropkovským štadiónom, kde som chodieval spolu s ocinom a sledoval tréningy. Futbal bol pre mňa od prvej chvíle jasná voľba.
 
Kde viedli tvoje kroky po odchode zo Stropkova?
Zo Stropkova som odišiel do vtedy ešte ligovej Petržalky, kde som mal možnosť trénovať s A mužstvom, so skvelými futbalistami a pod top trénermi.
 
Dá sa povedať, že sa tvoja kariéra naplno rozbehla v Petržalke?
Ako som už spomenul, tréningy v Petržalke boli ozaj na skvelej úrovni a určite ma výrazne posunuli vpred. Toto pôsobenie mi dalo veľmi veľa. Mohol som v dosť mladom veku skúsiť najvyššiu slovenskú ligu, veľa som sa naučil, bola to skvelá skúsenosť, ktorá mi výrazne pomohla. Aj keď to nie vždy bolo ružové.
 
Rôzne kluby, rôzni tréneri. Pod vedením ktorého si sa najviac naučil?
To je ťažko povedať. Každý bol niečím výnimočný a od každého som si vzal niečo, čo som považoval za potrebné. Samozrejme viac som sa učil od trénerov brankárov, na ktorých som mal ozaj šťastie.
 
Ako prišiel tvoj prestup do klubu Zvolena?
V Michalovciach som sa ocitol tak trochu na vedľajšej koľaji. Cítil som nedôveru zo strán trénerov, čo je najhoršie pre brankára. Chcel som chytať, keď prišla možnosť hosťovať v Ružinej. Uvítal som to a po vydarenom polroku, keď sa nám podarilo postúpiť do druhej ligy prišla aj ponuka pokračovať vo Zvolene, kam súťaž z Ružinej prechádzala. Zatiaľ som tu na hosťovaní a som vďačný za každú šancu chytať.
 
Opýtam sa priamo, ste v mužstve spokojný?
Klub sa síce ešte len rozbieha, no teším sa, že môžem byť pri tom. Našiel som tu skvelú partiu chalanov, ktorá ťahá za jeden povraz, čo odzrkadľuje aj naše postavenie v tabuľke, ktoré asi nik nečakal. Z tohto pohľadu sme spokojní, ale sme len na začiatku cesty a chceme sa stále zlepšovať. Mne osobne sa tu páči a chcem pre klub odvádzať čo najlepšiu robotu, aby bola spokojnosť aj so mnou.
 
Čo hovoríte na fanúšikov? Čakali ste takú návštevnosť zápasov?
Bol som veľmi milo prekvapený. Náš fanklub nám môžu závidieť aj ligové mužstvá. Počas celej jesennej časti stáli za nami, za čo im patrí veľké uznanie. Vytvárali nám skvelú atmosféru. Je len na nás, aby sme pritiahli ešte viac divákov našou hrou. Verím, že naša návštevnosť bude ešte stúpať a že Zvolen bude opäť aj futbalovým mestom.

 

Vďaka za rozhovor, nech sa ti darí po športovej stránke ale aj po zdravotnej.